Augstākās izglītības un zinātnes IT koplietošanas pakalpojumu centrs

Mēs veicinām Latvijas augstākās izglītības un zinātnes institūciju attīstību un starptautisko konkurētspēju, ieviešot, attīstot un nodrošinot kvalitatīvus koplietošanas IT pakalpojumus

Kā mēs varam būt noderīgi?

VPC (Vienotais pakalpojumu centrs) jeb Augstākās izglītības un zinātnes informācijas tehnoloģiju koplietošanas servisa centrs mērķis ir veicināt Latvijas Republikas augstākās izglītības un zinātnes institūciju attīstību un starptautisko konkurētspēju, integrējot, attīstot un nodrošinot augstas kvalitātes koplietojamus informācijas tehnoloģijas pakalpojumus. Lai to realizētu, VPC var palīdzēt ar:

  • Atbalsta sistēmu izglītībai un zinātnei: kopīgas infrastruktūras veicināšanu, centralizētu un kopīgu IT risinājumu nodrošināšanu, kopīgu datu krātuvju ieviešanu un pārvaldību, kā arī globālu izglītības un zinātnes risinājumu ieviešanu.

  • Finansējuma piesaisti lieliem kopīgiem projektiem: kopīgu projektu pieteikumu sagatavošanu VPC biedru vārdā, nacionālā un globālā finansējuma piesaisti, sadarbību ar mecenātiem un IT nozares uzņēmumiem.

  • Instrumentiem, tehnoloģijām un konsultācijām: centralizētu programmatūras rīku iepirkumu, licenču pārvaldību, konsultācijām mūsu dalībnieku IT nodaļām, tehnoloģisko atbalstu izglītības un zinātnes projektiem, digitālās transformācijas un digitālo prasmju veicināšanu.

Uzziniet vairāk sadaļā PAKALPOJUMI.

Mūsu biedri pārstāv

58%

no Latvijā esošajiem studentiem

64%

no Latvijas zinātniekiem un pētniekiem

“Universitātes ir apvienojušas spēkus, nodrošinot savam akadēmiskajam personālam un studentiem globāli modernus digitālos risinājumus, tādējādi paverot jaunus akadēmiskās izcilības apvāršņus. Laipni aicinām pievienoties VPC biedru pulkam ikvienu Latvijas augstākās izglītības un zinātnes institūciju.”

JĀNIS GRĒVIŅS, VPC valdes priekšsēdētājs

Mūsu dibinātāji

VPC ir dibinājušas Rīgas Stradiņa universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte.

Ikviena akadēmiskā un zinātniskā organizācija ir laipni aicināta pievienoties un sadarboties.

Nākotne ir Digitāla

Mēs veicinām Latvijas augstākās izglītības un zinātnes institūciju attīstību un starptautisko konkurētspēju, ieviešot, attīstot un nodrošinot kvalitatīvus koplietošanas IT pakalpojumus.