eduroam Latvijā
Noklikšķiniet uz attēla, lai atvērtu Google karti

eduroam Latvijā

Desmit iestādes ir uzstādījušas vairāk nekā 1900 Wi-Fi piekļuves punktus, lai nodrošinātu eduroam 81 vietā.

0
Piekļuves punkti
0
Atrašanās vietas
0
Institūcijas

Kādas ir eduroam priekšrocības iestādēm?

Izmaksas, kas saistītas ar eduroam ieviešanu un uzturēšanu, ir nelielas.

Šis pakalpojums ļauj ievērojami ietaupīt izmaksas, jo samazinās IT nodaļas darba slodze:

  • eduroam nodrošina vienotu risinājumu, kas atbilst visām iestādes mobilās savienojamības prasībām – atbalsta vietējos lietotājus, kas pieslēdzas vietējam tīklam, apmeklētājus, kas pieslēdzas vietējam tīklam, un vietējos lietotājus, kas pieslēdzas citiem iesaistītajiem tīkliem.
  • eduroam novērš nepieciešamību nodrošināt pagaidu kontus vieslietotājiem, tādējādi samazinot administratīvo un atbalsta slogu, ko rada arvien pieaugošā studentu un pētnieku pārvietošanās starp iestādēm un valstīm.
  • Tā kā studenti, darbinieki un pētnieki, kas viesojas universitātes pilsētiņā, izmanto savus eduroam “mājas” akreditācijas datus, lai piekļūtu universitātes pilsētiņas Wi-Fi pakalpojumiem, viņiem ir ātrs, vienkāršs un drošs veids, kā bez universitātes pilsētiņas IT atbalsta piekļūt tiešsaistē. Droša pieteikšanās sistēma nozīmē, ka paroles vienmēr ir privātas, un viesstrādniekiem var izveidot atsevišķu VLAN, lai saglabātu izolētu datplūsmu. Tomēr eduroam tīklā kļūdaini uzvedušos lietotāju vienmēr var identificēt, izmantojot viņa piederības iestādes palīdzību.

Kā kļūt par biedru?

Lai pieslēgtu savu iestādi eduroam, ir jāpiesakās Latvijas Akadēmiskās identitātes federācijā (LAIFE). Visām saistītajām iestādēm jāievēro LAIFE federācijas politika. Vairāk par procedūru varat lasīt šeit

Noderīgi tehniskās īstenošanas piemēri

Uzziniet vairāk par eduroam

eduroam un GÉANT

eduroam pirmo reizi izveidoja GÉANT pētniecības un izglītības tīklu kopiena Eiropā. Portāls
GÉANT (GN4-3) projekts
sadarbojas ar attiecīgajām nozares un standartizācijas grupām, lai rastu un kopīgi izmantotu risinājumus saistībā ar eduroam tehnoloģiju un drošību. Eiropā reģistrētā eduroam® preču zīme pieder organizācijai GÉANT, kas arī palīdz veicināt pakalpojuma ieviešanu.

Vairāk lasiet eduroam.org un geant.org

Nākotne ir Digitāla

Mēs veicinām Latvijas augstākās izglītības un zinātnes institūciju attīstību un starptautisko konkurētspēju, ieviešot, attīstot un nodrošinot kvalitatīvus koplietošanas IT pakalpojumus